Bijles maatschappijleer, basisonderwijs of thesis-scriptiebegeleiding met Christine

    Leslocaties
    • Op locatie

    Bijles maatschappijleer, basisonderwijs of thesis-scriptiebegeleiding met Christine
    Leslocaties
    • Op locatie

    Over Christine

    Toen ik 15-16 jaar was kwam er al een leeftijdsgenootje uit mijn klas op bijles geschiedenis en Nederlands bij me thuis en dat was de aanzet. Ik ben afgestudeerd als licentiate geschiedenis en heb ook meteen mijn aggregatiediploma behaald waarmee ik in het begin van mijn carriere met plezier beginnen lesgeven ben in vier, vijf, zes van het secundair onderwijs en werd meteen ook klastitularis die allerlei nevenactiviteiten organiseerde. Omdat ik zelf jong (21) ben afgestudeerd verloor ik de "vrije uren" wegens reaffectatie en ben ik naar de privé overgestapt. Ik kreeg als afgestudeerde met hoge onderscheiding mooie kansen in het bankwezen en ging met die ervaring naar Belfox waar ik een opleidingenreeks uit de grond stampte, ook alles praktisch organiseerde en zelf de basiscursussen gaf. Met mijn eigen gezin in de maak stapte ik over naar de overheid die meer mogelijkheden bood voor een betere combinatie werk-gezin. Ik keerde terug naar het "leerthema" door in de provincie Vlaams-Brabant verantwoordelijke te worden van de vormingsdienst. Ik gaf er zelf ook opleidingen en dat ben ik blijven doen, ook in mijn volgende jobs (steeds iets dichter bij huis). Ondertussen gaf ik in mijn vrije tijd een tijdje dansles en informeel bijles aan de eigen dochter en kinderen/jongeren in mijn omgeving. Ik vond het fijn om naast kennis ook mijn eigen liefde en enthousiasme voor leren en bijleren over te brengen en hen zelfvertrouwen te laten opbouwen.

    Motivatie

    Ik werk graag met jongeren, geef hen graag dat extra steuntje in de rug zodat ze voelen dat er in hen en hun capaciteiten geloofd wordt. Ik gaf informeel al bijles tijdens mijn eigen secundaire en universitaire studie. Wanneer daar in mijn privésfeer vraag naar was deed ik dat ook al op vraag (eigen dochter, nichtjes, petekind, kinderen van vrienden...). Nu die groep volwassen en afgestudeerd is en ik er meer ruimte voor heb, vind ik het zonde mijn didactische capaciteiten niet in te zetten voor de nieuwe generaties, zeker diegenen die thuis of in hun directe omgeving die steun niet zomaar vinden. Als teamcoach en nu stafmedewerker geef ik ook regelmatig uitleg en opleidingssessies over complexe materies (verzekeringen, openbaarheid van bestuur, klachtenbehandeling, opstellen van brieven...) en krijg ik vaak complimenten over mijn heldere uitleg, goede visualisaties en duidelijke presentaties. Ik ben zelf een eeuwige student en dus ook bereid me eerst in te werken in elke materie die me een beetje interesseert om er daarna les over te geven. Ik ben dat gewoon en haal daar ook voldoening uit. Ik heb ondertussen zeker al assistentie verleend bij een 20-tal scripties en thesissen en hierop ook eindredactie gedaan (Nederlands en Engels). Mondeling ben ik ook heel vlot in het Frans maar schriftelijk minder. In het Engels is het eerder omgekeerd.

    Mijn aanpak

    Als perfectionismecoach (in bijberoep) ben ik al gewoon goed empathisch te luisteren om te weten te komen waar het (leer)schoentje echt wringt en dan een programma op maat uit te werken. Ik toets bij de kennismaking ook naar basisvaardigheden en basiskennis zodat je op het juiste fundament kan verder bouwen. Ik spreek in termen van een leertraject en geef dat perspectief van opbouwen ook mee aan de leerling en probeer te enthousiasmeren om vooruit te komen want motivatie is superbelangrijk. Ik bereid de inhoud van het vak vooraf thuis voor, bereid eventueel stukje theorie en oefeningen voor. Zoals in mijn coachpraktijk als 'meewerkende coach' ga ik dan samen met de leerling aan de slag, ga samen met hen inoefenen tot het lukt en op het einde van elke les ook aftoetsen of het geleerde verankerd is. Ik blijf ook na de les beschikbaar om eventuele bijkomende vragen te beantwoorden.

    Opleiding

    Diploma 1: Master Moderne geschiedenis + aggregeatiediploma aan Katholieke Universiteit Leuven

    Bijles voor deze vakken

      Meer bijlesgevers maatschappijleer

      Bijles basisonderwijs, Nederlands of geschiedenis met Liesel
        Halle
        Educatieve natuurwetenschappen en geschiedenis
        Over Liesel

        Lesgeven is een van de mooiste beroepen die er is. Kinderen mijn eigen kennis overbrengen maakt mij gelukkig. Ik heb al 2 jaar werkervaring, waarvan een half jaar in het lager onderwijs en 1,5 jaar in het secundair onderwijs.

        Bijles aardrijkskunde, basisonderwijs of chemie met Esperence
          Halle
          Humane wetenschappen
          Over Esperence

          Les geven is zeker iets wat ik later zou willen doen. Het uitleggen van dingen is iets wat al van jongs af aan in mij zit en daarbij ervaar ik ook enorm veel voldoening wanneer een student met mijn bijstand voldoendes haalt op school.

            Halle
            Criminologische wetenschappen
            Over Sofie

            Bijlessen Nederlands & Studiebegeleiding

            Hallo! Mijn naam is Sofie en ik ben gepassioneerd over het begeleiden van leerlingen in het vak Nederlands en het ontwikkelen van effectieve studievaardigheden. Als ervaren leerkracht Nederlands en studiecoach help ik graag leerlingen van alle niveaus met het verbeteren van hun taalvaardigheid en studievaardigheden.

            Wat kan ik bieden?

            Nederlands: Grammatica, spelling, lees- en schrijfvaardigheid.
            Studiebegeleiding: Leren leren, mindmappen, plannen, en efficiënte studiegewoontes.
            Aangepaste Aanpak
            Mijn benadering is volledig afgestemd op het niveau van het kind. Ik geloof in het stimuleren van intrinsieke motivatie en het aanbieden van praktische tools om het leren te vergemakkelijken.

            Waarom kiezen voor mijn bijlessen?

            Gedrevenheid: Mijn passie voor onderwijs vertaalt zich in resultaten.
            Persoonlijke Aandacht: Elke leerling krijgt de aandacht die hij/zij nodig heeft.
            Focus op Studievaardigheden: Niet alleen leren van de lesstof, maar ook hoe effectief te studeren.

            Flexibele Planning

            Samenwerken aan succes moet flexibel zijn. Ik ben beschikbaar voor bijlessen op tijden die passen bij jouw agenda.

            Bijles andere talen, maatschappijleer of studiebegeleiding met Khaled
            • Nieuw!
            Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
            Ukkel
            Online
            Educational Administration
            Over Khaled

            Ik geef graag bijles omdat ik het belangrijk vind dat studenten zich begrepen en ondersteund voelen. Veel studenten hebben niet alleen uitleg nodig, maar ook structuur, vertrouwen en iemand die geduldig met hen meedenkt.

            Ik vind het motiverend om studenten stap voor stap vooruitgang te zien maken. Mijn doel is om moeilijke onderwerpen eenvoudiger te maken en studenten te helpen zelfstandiger en zekerder te worden in hun studie.

            Bijles basisonderwijs, Nederlands of thesis-scriptiebegeleiding met Hanne
            • Nieuw!

            Bijles basisonderwijs met Hanne

            Al 1 student geholpen!

            • Online
            • Op locatie
            Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
            Bornem
            Online
            Educatie in de maatschappijwetenschappen
            Over Hanne

            Leren betekent voor iedereen iets anders, en daarbij wil ik graag helpen. Iedereen leert en studeert op zijn of haar eigen manier. Ik wil hierbij graag ondersteunen door een methode te vinden die past bij ieders noden en interesses.

            Er ging even iets mis! We zijn op de hoogte en werken aan een oplossing.

            Bedankt voor je aanmelding!