Bachelor Leerkracht lager onderwijs WPL
Thomas More
Geel , België
Leslocaties
Op locatie
Online
Leslocaties
Op locatie
Online
Over Lotte
Ik ben Lotte, een enthousiaste leerkracht in opleiding en orthopedagoog. Nadat ik mijn bachelor Orthopedagogie-Toegepaste Jeugdcriminologie aan KdG afrondde, heb ik een jaar met veel inzet gewerkt als leefgroepbegeleider in MPI Oosterlo (2024-2025). Momenteel volg ik het verkorte WPL-traject voor Leerkracht Lager Onderwijs aan Thomas More Vorselaar, waardoor ik volop praktijkervaring opdoe in de klas.
Dankzij mijn stages (zoals in de Gemeenschapsinstelling De Kempen), mijn werkervaring in de jeugdzorg en mijn achtergrond als leidster bij Chiro Mozaïekske ben ik het gewend om met uiteenlopende kinderen en jongeren te werken van alle leeftijden. Ik bekijk dingen graag met een orthopedagogische bril: ik zoek naar wat een leerling individueel nodig heeft en vertaal dat naar een rustige, duidelijke en motiverende aanpak om hen zo goed mogelijk vooruit te helpen.
Motivatie
Wat mij enorm motiveert, is het contact met kinderen en jongeren en het moment waarop de puzzelstukjes op hun plek vallen. Ik haal er heel veel voldoening uit om leerlingen vooruit te helpen en hen te ondersteunen in die kleine dingen die voor hen op dat moment een grote betekenis hebben.
Door mijn achtergrond in de orthopedagogie en het onderwijs merk ik hoe bevrijdend het voor een kind of jongere kan zijn wanneer ze de leerstof weer begrijpen en hun zelfvertrouwen groeit. Het is fijn om te zien hoe je met een rustige, persoonlijke aanpak en wat extra structuur het verschil kunt maken, zodat ze met een goed gevoel en minder stress aan de slag gaan.
Mijn aanpak
Wanneer ik start met bijles, neem ik eerst even de tijd om te kijken waar de leerling precies vastloopt en wat zijn of haar specifieke noden zijn. Geen enkele leerling leert op dezelfde manier, dus een persoonlijke aanpak staat bij mij altijd centraal.
Om moeilijke concepten helder te krijgen, hanteer ik een paar vaste handvatten:
- Stap voor stap: Grote, overweldigende leerstof hak ik op in kleine, behapbare stukjes zodat het overzichtelijk wordt.
- Visueel en concreet: Abstracte theorie vertaal ik graag naar concrete, herkenbare voorbeelden.
- Zelf een strategie ontdekken: Ik ben er fan van om leerlingen niet zomaar de antwoorden voor te zeggen, maar hen te begeleiden om zelf een oplossingsstrategie te ontwikkelen. Zo ontdekken ze dat ze het eigenlijk zelf kunnen, wat hun inzicht en probleemoplossend vermogen enorm versterkt.
- Rust en vertrouwen: Ik vind het belangrijk om een veilige sfeer te creëren waarin ze op hun eigen tempo durven te oefenen en fouten mogen maken.
Het doel is niet alleen om de leerstof te verwerken, maar vooral om hun zelfvertrouwen te vergroten en hen handvatten te geven zodat ze op termijn zelfstandiger aan de slag kunnen.
Opleiding
Diploma 1: Bachelor Leerkracht lager onderwijs WPL aan Thomas More
Diploma 2: Bachelor Orthopedagogie-Toegepaste jeugdcriminologie aan Karel de Grote hogeschool
Bijles voor deze vakken
- Basisonderwijs
- Huiswerkbegeleiding
- Nederlands
- Nederlands NT2
- Psychologie
- Studiebegeleiding
- Wiskunde
Meer bijlesgevers psychologie

- +1 jaar ervaring
Bijles psychologie met Bram
- Online
- Op locatie
Over Bram
De voorbije jaren gaf ik af en toe bijles of gastlessen op vraag van kennissen en scholen — telkens met veel voldoening. Ik merkte hoe motiverend het is om complexe onderwerpen tastbaar te maken, en hoeveel verschil een rustige, heldere uitleg kan maken voor een jongere die vastloopt.
Met die ervaring en goesting wil ik het nu iets gestructureerder aanpakken. Niet meer enkel op toevallige basis, maar via een aanpak waarin ik mijn expertise doelgericht kan inzetten om anderen te helpen groeien — of het nu gaat om wetenschappelijke vakken, studiebegeleiding of praktische thema’s zoals financiële geletterdheid.

Bijles management en organisatie met Hanne
- Online
- Op locatie
Over Hanne
Toen ik de resultaten van mijn examen "gevorderde statistiek" in de Masteropleiding Opleidings- en onderwijswetenschappen doorkreeg, dacht ik: hier moet ik iets mee doen, dit mag ik niet zomaar laten liggen. In alle bescheidenheid durf ik zeggen dat ik best tevreden was met de 18/20. In mijn job heb ik geen statistische vaardigheden nodig, en we weten allemaal hoe dat gaat als je iets kan, maar het niet kan onderhouden. Daarnaast volgde ik ook nog een opleiding om te mogen lesgeven en droom ik er van om over een aantal jaar voltijds te kunnen lesgeven aan volwassenen (+18-jarigen). Dus een bijjob als bijlesgever in de statistiek is op dit moment ideaal. En als ik me dan toch begeef in de wereld van de bijlesgevers, dan lijkt het me ook interessant om iets te kunnen doen rond management en organisatieontwikkeling, gezien ik daar voltijds in mijn job mee bezig ben.

Bijles Nederlands met Daphne
- Online
- Op locatie
Over Daphne
Zoals ik daarnet al aangaf heb ik nog geen ervaring in het geven van bijles. Wel ben ik graag bezig met kinderen en jongeren. Ook vind ik het heel leuk om hen te zien groeien in de kennis! Dat is ook een van de redenen dat ik leerkracht ben geworden.

Bijles biologie met Tess
- Online
- Op locatie
Over Tess
Eén op één werken om een leerling succeservaringen te laten beleven.

- Nieuw!
Bijles wiskunde met Yasmina
- Online
- Op locatie
Over Yasmina
Wat mij vooral motiveert om bijles te geven, is dat ik het fijn vind om anderen te helpen en hen te zien groeien. Ik weet dat studeren soms best overweldigend kan zijn en dat dit ook een invloed kan hebben op het mentale welzijn. Daarom vind ik het belangrijk dat leren niet alleen draait om zoveel mogelijk uit het hoofd leren.
Ik geloof dat studenten veel meer hebben aan leerstof die ze echt begrijpen. Wanneer je de leerstof begrijpt, onthoud je het vaak beter en kan je het later ook makkelijker toepassen. Ik vind het mooi om studenten hierin te begeleiden en hen stap voor stap meer vertrouwen te geven in hun eigen kunnen. Uiteindelijk hoop ik dat ze niet alleen de leerstof beter beheersen, maar ook ontdekken welke manier van studeren het beste bij hen past.