Mortsel, België
Bachelor
Secundair Onderwijs: economie - wiskunde, Karel de Grote Hogeschool
Gescreende bijlesgever
Annemarijn
Ik ben een 37-jarige leerkracht wiskunde in de eerste graad van het secundair onderwijs. Met veel passie sta ik al meer dan 10 jaar dagelijks voor de klas en vul ik mijn middagen met het helpen van leerlingen. Als klastitularis help ik met veel trots de kindjes van mijn klas groeien naar zelfstandigheid. Wiskunde is een boeiend vak om te geven vanwege de vele valkuilen en vooroordelen. Het geeft dan ook enorm veel voldoening als je de leerlingen hoort zeggen dat ze nu wel graag wiskunde doen en het nu wel begrijpen. Complexe dingen op een verstaanbare manier uitleggen is één van mijn kwaliteiten.
Motivatie
Ik geef af en toe al eens een online bijles aan kinderen van collega's of aan mijn neefjes en nichtjes. Het mooiste compliment dat ik telkens krijg zijn de goede resultaten van hun examens en vooral de trotsheid waarmee ze dit komen vertellen. Het geeft mij enorm veel voldoening om jongeren te helpen en hen fier op zichzelf te laten zijn.
Mijn aanpak
Ik werk met de methode Nando in de klas. Ik heb het geluk gehad dat ik met de onderwijshervormingen zelf de methode mocht kiezen voor onze school. Ik sta volledig achter deze aanpak. Kleine stukjes theorie worden aangeboden door verder te bouwen op eerder geziene kennis of door duidelijke voorbeelden. Zo komt de leerling zelf tot de essentie van de leerstof. Daarna oefen ik samen met de leerlingen deze leerstof in aan de hand van eenvoudige oefeningen. Vervolgens maken de leerlingen zelfstandig wat moeilijkere oefeningen en worden deze verbeterd. Indien deze goed zijn, kan de leerling verder oefenen met moeilijkere oefeningen. Indien deze niet zo goed zijn, wordt er terug eerst geoefend met eenvoudige oefeningen om zo verder op te bouwen. Aangezien ik al meer dan 10 jaar het vak wiskunde in de eerste graad geef, ken ik de valkuilen bij leerlingen als geen ander en weet ik waar ik op moet focussen. Ik ken de leerstof door en door en weet deze ook goed over te brengen naar de leerlingen. Ik heb heel wat extra oefenmateriaal om de leerling goed op weg te helpen. Vooral leerlingen die de methode Nando gebruiken, zijn bij mij aan het juiste adres.
Opleiding
Diploma 1: Bachelor Secundair Onderwijs: economie - wiskunde aan Karel de Grote Hogeschool
Bijles voor deze vakken
Eerste graad: Wiskunde
1 jaar, 4 maanden geleden
Emmy’s lesonderwerp
Leerling in het tweede middelbaar Moderne Talen-Wetenschappen heeft moeite met wiskunde. Hij heeft dyscalculie en begrijpt de uitleg van de leraar op school niet goed, dus zou graag extra uitleg krijgen.
Emmy’s review over les Wiskunde
Heel positief. Ze legt alles goed uit.