Over Bjarne
/!\ Door de hoge werklast is deze lesgever momenteel zeer selectief in het aantal begeleidingen dat kan worden voorzien.
Hoihoi! Ik ben een vers-afgestudeerde Bio-ingenieur. Zelf ben ik enorm gefascineerd door alles wat leeft, bio-ingenieur (ingenieur van de levende materie) leek dan ook bij uitstek de meest geschikte richting voor mijn interesses! Mijn focusvakken zijn dan ook vooral harde wetenschappen, denk maar aan biologie, chemie of wiskunde. Ook fysica kwam uitgebreid aan bod in mijn opleiding - maar (kan ik zelf toegeven) daar ben ik helemaal geen krak in, dus hier zijn ongetwijfeld betere personen voor uitgesneden :).
Ik ben daarbij ook al enkele jaren een vast gezicht bij mijn lokale bakker, waar ik meehelp in de productie of verkoop. Bottom line - een gezellig babbeltje slaan is ondertussen meer een gewoonte dan een uitzondering.
Recent ben ik gestart in mijn eerste professionele functie binnen de farmaceutische sector. Met mijn diploma bio-ingenieur in de medische biotechnologie werk ik in het domein van de toxicologie, met een focus op therapeutische antilichamen. Deze combinatie van werk en engagement maakt dat mijn beschikbare tijd momenteel eerder beperkt is.
Om die reden ben ik momenteel zeer selectief in de bijlessen die ik aanneem. Kwaliteit staat voorop: enkel wanneer ik een begeleiding met volle overtuiging en voldoende diepgang kan aanbieden, ga ik hierop in. Indien dat niet mogelijk is, kan ik helaas geen begeleiding voorzien - waarvoor alvast bedankt voor het begrip.
Mijn professionele werkomgeving is volledig Engelstalig. Indien gewenst kunnen bijlessen ook in het Engels worden gegeven.
Motivatie
Ik hou er van om te brainstormen met medestudenten. Het is niet omdat ze bepaalde dingen van een ander perspectief bekijken, dat het daarom niet correct is. Ik hou ervan om perspectieven te kunnen uitwisselen en inzichten aan te brengen. Maak je zeker geen illusies, ook ik leer nog iedere dag bij!
Ik geef ondertussen reeds bijles aan enkele 3de graad middelbare scholieren, en ik betrap er me steeds op dat ik best veel voldoening haal uit lesgeven! Vandaar dat een groter platform met een groter bereik mij een logische volgende stap leek.
Mijn aanpak
Belangrijk is om hetzelfde stramien te houden dat de lesgever meegeeft. Hoewel ik soms dingen op een andere manier heb gezien probeer ik steeds de denkwijze en methodiek van de lesgever te volgen. Op die manier vermijd je onnodige verwarring tussen mijn lessen en die van de lesgever.
Ik bereid mijn lessen dus steeds voor aan de hand van de cursus van de lesgever. Bij een eerste gesprek onderzoeken we waar het fout loopt, en in een volgende sessie proberen we dat probleem aan te pakken door middel van een doorgronde uitleg of diepgaande oefening.
Ik heb helemaal geen probleem om te starten van 0. Soms is alles wat overweldigend, en kan een frisse start dé troef zijn naar succes, daar sta ik met volle overtuiging achter!
Opleiding
Diploma 1: Master Bio-ingenieurswetenschappen aan Universiteit Gent